Az RS Components (RS) bejelentette Ultimaker 3D nyomtatóportfóliójának bővítését, amelynek keretében kapható az Ultimaker S3, valamint az Ultimaker S5 Pro Bundle, amely professzionális gyártási környezethez készült.
A szabványosított alkatrészek szakértőjének számító norelem olyan homlokfogaskerék-sorozatot mutatott be, amely rendkívül hatékony és költséghatékony tagja lesz a tervezőmérnökök eszközkészletének.
Telt ház mellett zajlott 2019. október 16–23. között a düsseldorfi K 2019 műanyag- és gumiipari szakkiállítás. A több mint 60 ország mintegy 3 000 kiállítója 200 000-nél is több szakmai látogatót vonzott Düsseldorfba a világ minden tájáról.
A robomotion GmbH egy KR AGILUS sorozatú KUKA robottal kifejlesztett egy rugalmas robotcellát a fröccsöntéshez. A Gindele GmbH vállalatnál most már ezt használják, és ennek segítségével optimalizálják a tartós műanyag evőeszközök többlépcsős feldolgozási folyamatát a dél-németországi Pforzheimban.
A 3D nyomtatás nem csupán az átlagfelhasználók egyedi ötleteinek és elképzeléseinek a megvalósítója, de az ipar számára is egyre nagyobb jelentőségű technológia. A 100 %-ban magyar tulajdonú CraftUnique Kft. egy németországi kiállításon mutatta meg magát és kreativitását. A vállalat egy CraftBot 3D nyomtató formájú standdal várta a látogatókat, akik így egy igazi 3D nyomtató belsejében tudhattak meg még többet a magyar márkáról.
A szállítószalagok úgy kötik össze a gyár termelőegységeit, ahogy az erek hálózzák be az emberi testet. Rendeltetésük is hasonló: a működéshez elengedhetetlenül fontos anyagok célba juttatása. Működőképességük fenntartása tehát kulcsfontosságú a szervezet életképességének fenntartásához. A szállítószalagok azonban – az erekhez hasonlóan – sérülékeny rendszerek, és sérülésük az egész gyártásban fennakadásokat okozhat. Egy új technológia segíthet abban, hogy a szállítószalag meghibásodása minél rövidebb időre okozzon termelési leállásokat.
Nyolc vásárnapot követően 2019. október 23-án zárta kapuit Düsseldorfban a K 2019, a világ vezető műanyag- és gumiipari szakvására. A 63 országból érkezett 3.333 kiállító látványosan bizonyította, hogy a műanyagok változatlanul innovatívak, nélkülözhetetlenek és jövőbemutatóak.
Az elmúlt években a világ vezető additív gyártási szakkiállításává váló Formnext 2019-ben is rekorddöntésre készül. Márciusig már 518 kiállító regisztrált a rendezvényre, ami ismételten jelentős növekedés az előző év azonos időszakához képest. A Formnext 2019 kiállítási területe tehát jelentősen meghaladja majd a 2018-as vásár méretét.
A fröccsöntés vagy mechanikus megmunkálás révén létrejött műanyag alkatrészek jellemzően sorjásak. Az acp systems AG által kifejlesztett quattroClean technológia hatékony gyártásközi sorjátlanítási és tisztítási alternatívának bizonyult a kemény és törékeny műanyagok – például a PEEK poli(éter-éter-keton) és a PPS (polifenilén-szulfid) – esetében. A zsírtalanítás és a tisztítás egyetlen száraz folyamatban végezhető el.
Az Ultimaker a világhírű TCT kiállításon bemutatta legújabb 3D nyomtatóját, az Ultimaker S3-at, valamint a cég bivalyerős összeállítását, amely az S5 modellt újabb automatizált funkciókkal ipari szintre emeli, az Ultimaker S5 Pro csomagot. Az Ultimaker S3 és az Ultimaker S5 Pro csomag már megtekinthetők a hazai márkaképviselet, a FreeDee Kft. budapesti bemutató termében, illetve hamarosan az Automotive Hungary kiállításon is!
Az optikai 3D mérések az alapanyagvizsgálattól a sorozatgyártásig hatékony támogatói a műanyagipari gyártási láncnak. A GOM szakmai napján ismert hazai műanyagipari gyártók és nemzetközi specialisták mutatták be, miként működik a technológia a gyakorlatban.
Az immár 17 éves történelemre visszatekintő Juniális párhuzamosan foglalkozik az adott év műanyag feldolgozási témakörének elméleti és gyakorlati oldalával. A június 20-án tartott rendezvényen a meghívott műanyagipari gyártócégek oldott hangulatban ismerkedhettek meg a német fröccsöntési óriáscég automatizálási és digitalizációs innovációival.
Csatlakozzon a FANUC-hoz és partnerkiállítóihoz az új székház első, kifejezetten a műanyagipar számára szervezett workshopjára és ismerje meg közelebbről az ipar legdinamikusabban fejlődő feldolgozási formáját az elektromos fröccsöntést.
Az RS Components (RS) piacra dobott egy új, többszerszámos, asztali 3D-s nyomtatót, amely három különböző gyártási módszert biztosít: FFF (szálhúzásos nyomtatás) 3D-s nyomtató; CNC-marógép; valamint lézeres vágó és gravírozó. A ZMorph VX professzionális nyomtatási minőséget és megbízhatóságot nyújt, illetve több tucat gyártási anyag használatának lehetőségét kínálja azoknak a mérnököknek, tervezőknek, művészeknek és oktatóknak, akik egyszeri projekteket, prototípusokat vagy tömeggyártást kívánnak végezni.
25 KUKA robot dolgozik a Possehl Electronics három fröccsöntőgépén. A robotok járművek elektromos kormányműveihez való vezérműházak gyártásában segédkeznek.
Tisztelettel meghívjuk Önt és érdeklődő munkatársait az “S&T Mold & Plastics Academy” c. rendezvényünkre. A konferenciára elsősorban a műanyagiparban érintett ipari cégek, kutatóintézetek közép- és felsővezetőit, valamint a műszaki oktatási intézmények vezetőit és tanárait várjuk.
A folyamatosan növekvő hazai műanyagipar, a fröccsöntési technológiák felhasználási lehetőségeinek bővülése, valamint a japán gondosság eredményeképp idén új emberrel bővült a FANUC Hungary csapata. Roszkopf János a ROBOSHOT széria értékesítéséért és támogatásáért felelős, a témában jelentős szakmai tapasztalattal rendelkező támogató kolléga a hazai iparági fejlődésről, a FANUC idei terveiről, illetve céljairól osztott meg néhány gondolatot.
Az S&T Consulting Hungary Kft., a Moldex3D Golden Partnere nagy örömmel ad hírt arról, hogy a CoreTech System bemutatta a Moldex3D R17-et, a fröccsöntéshez használt szimulációs megoldások következő generációját!
Május 30-án Budapestre érkezik a német méréstechnikai gyártó, a GOM évek óta sikeres szakmai rendezvénysorozata, amely idén az optikai 3D méréstechnika műanyagipari alkalmazására fókuszál. A világszerte több mint 40 országot érintő Plastics Knowledge Day szakmai, gyakorlatközpontú fórumot kínál a műanyagipari és méréstechnikai szakemberek számára
Egyre több műanyag alkatrészt tisztítanak a bevonatolás előtt szén-dioxid hó befúvásos technológiával, például az acp systems AG quattroClean rendszerével. A jelentős költség-, hely- és erőforrás-megtakarítás mellett a tisztítórendszer a festősorba történő integrálhatóság és a bevonatolás hatékonysága is a száraztisztítás mellett is szólnak.