Még június 14-ig lehet egy weilheimi műanyag-fröccsöntő üzem kiváló minőségű gépeit árverés útján megvásárolni a Surplex.com oldalon.
"A hőformázással kapcsolatos kihívást jelentő feladatok megoldásához az ILLIG a legjobb választás" – hangzik el gyakran a márkás termékek gyártóitól. Az ILLIG Maschinenbau úttörő és piacvezető a hőformázott műanyag csomagolásokhoz szükséges gépek és szerszámok gyártásában. Új hőformázó rendszerébe a Festo elektromos tengelyekkel ellátott rakatképző rendszerét is integrálták. A RedLine RDF 85 mostantól lehetővé teszi a rendszeren kívüli szerszámrendszerek használatát, ezáltal új mércét állít a rugalmasság terén.
Az immár 19 éves múltra visszatekintő és Juniális néven ismert Arburg-hagyomány mindig párhuzamosan foglalkozik az adott év műanyag feldolgozási témakörének elméleti és gyakorlati oldalával. Idén a rendezvénynaptár felborulása miatt május 5-én és 6-án, Majális néven került megrendezésre a kötetlen szakmai program, amin az érdeklődők a koncepciók megismerése mellett a hatékony gyártáshoz vezető alkalmazásspecifikus gép- szerszám- és perifériakombinációkról is mélyreható ismereteket szerezhettek.
3D nyomtatott cipőtalpakkal a dizájn, az illeszkedés és a szín ipari méretekben is gazdaságosan testre szabható.
A magyar tulajdonú EVOLT Kft. közel 25 éves fennállása alatt Magyarország egyik leginnovatívabb szerszámelem (ún. szerszámnormália) partnerévé nőtte ki magát, teljes körű és testreszabott szolgáltatásokat nyújtva ügyfeleinek. Vállalatunk évek óta stabil beszállítója mind a térség családi és kisvállalkozásainak, mind a multinacionális, nagyvállalati szektornak a műanyag- és fémfeldolgozó iparban, azon belül is a fémnyomásos öntésben, a műanyagfröccsöntésben, valamint a gépgyártásban, illetve a szerszámgyártásban és -karbantartásban.
A Siemens támogatásával lépett szintet az additív gyártási technológiával dolgozó német startup.
A COVID-19 világjárvány kitörésekor a védőfelszerelések hiánycikké váltak. Az ápolószemélyzetnek nem volt elegendő arcmaszkja, védőszemüvege, teljes testet védő öltözete vagy higiénikus, egyszer használatos gumikesztyűje. A kesztyűhiány leküzdésére az AFA Technologies csomagológépeket és automatizált minőségellenőrző rendszereket kínál. A malajziai vállalat a Festo pneumatikus szeleptechnológiájára támaszkodik gépeinél.
A TotalEnergies és a Plastic Omnium stratégiai partnerséget írt alá, amelynek köszönhetően, mostantól közös erővel fejlesztik és tervezik az új, újrahasznosított polipropilénből készült műanyagokat. A vállalatok ezzel az együttes fellépéssel kívánnak megfelelni az autóiparra vonatkozó szigorú esztétikai és biztonsági előírásoknak.
A Formlabs bemutatta a világ egyik legnépszerűbb SLA nyomtatóinak legújabb változatát, a Form 3+ és Form 3B+ gépeket. A hardveres és szoftveres fejlesztések a sebesség és a nyomatminőség növelésével magasabb szintre emelik a Formlabs által fejlesztett LFS (Low Force Stereolitography) additív eljárást. A gépek frissítésével együtt két másik újdonságot is piacra dobtak: egy új típusú nyomtatótálcát, ami tovább egyszerűsíti a nyomtatási folyamatot, és egy ESD műgyantát, amellyel az elektronikai műszergyártókat célozzák meg.
November 16–19. között az Arburg a frankfurti formnext 2021 kiállításon képviselteti magát. Ezúttal a vállalat a világ vezető additív gyártási szakkiállításának legnagyobb standján (D131, 12.1 csarnok) mutatja be a csúcskategóriás gépek, innovatív alkalmazások és izgalmas alkatrészpéldák széles választékát. Az AM-ágazat számára különös jelentőséggel bír az orvosilag jóváhagyott PEEK-ből előállított implantátumok gyártása. Összesen négy kiállított Freeformer gép, valamint az Arburg testvérvállalatának, az innovatiQ-nak a portfóliója lesz a standon látható. A csúcstechnológiás alkatrészek között említhetők az egyediesített Wilson baseballütők vagy az adalékos eljárással okostelefonokban felhasznált tesa ragasztóanyagok.
Könnyen alkalmazható gépi látást ad a vállalatoknak az AB Consulting új keretrendszere.
Az element14 közösség, egy új e-könyvet adott ki, amely betekintést nyújt a 3D nyomtatás történetébe és lényegébe, beleértve a folyamatokat, az anyagokat és az alkalmazásokat – valamint abba is, hogy mit hozhat a modern technológia jövője.
Hagyománytisztelet és innovációs erő: a minőségi élelmiszergyártás eme két ismérve nem számít feloldhatatlan ellentmondásnak. A tradíciók terén a gyulai húsipar irigylésre méltó helyzetben van; a városban 150 évre tekint vissza a hentesáruk feldolgozása. De hogyan állunk a folytonos megújulás képességével? Egy pillantás a Gyulahús Kft. mindennapjaira ezt is elárulja: az üzemben már évtizedekkel ezelőtt szakítottak azokkal az elavult gyakorlatokkal, amik sok gyártó és karbantartó cégnél még mindig „jól bevált” módszereknek számítanak. A részletekbe Héczey-Szabó Mihály, a Gyulahús Kft. „A” üzemének műszaki vezetője avatja be a TechMonitor olvasóit.
A BCN3D egyedülálló kettős extrudálási architektúrájával és független kétfejes kivitelével ipari minőségű 3D nyomtatás érhető el.
Évente 15 ezer tonnányit használhattunk azokból az egyszer használatos műanyagokból (pl. ételtartó dobozok, italpoharak, zacskók), amelyek forgalomba hozatalát a július 1-től hatályos kormányrendelet betiltotta. A csomagolószakma érdekképviselete szerint a megfelelő alternatívák megtalálása a számadatok szerint már zajlik, piaci források alapján pedig olyanok is a műanyagot helyettesítő termékek gyártásába kezdtek, akik korábban egészen mással foglalkoztak.
A svájci anyavállalatot, a Glas Trösch Holdingot 1905-ben alapították. Az egykor kis családi vállalkozás mára nemzetközi méretűvé vált. Magyarországi leányvállalatát, a GEKA Ipartechnikai Kft.-t, melynek székhelye Zalaegerszegen található, 1991-ben alapították. Az első komoly áttörést 1995-ben érték el, amikor egy nagyvállalat felfedezte, hogy Magyarországról is beszállíthatnak magas minőségű termékeket Svájcba.
A végfelhasználói alkatrészek 3D nyomtatása a sebesség, a sokoldalúság és a költséghatékonyság terén új eredményeket ér el a hagyományos gyártáshoz képest.
Az ALSECA ENGINEERING SA fröccsöntött eszközöket és műanyag alkatrészeket gyárt az autóipari számára. A termékek magas minőségi normájának biztosítása és a termelékenység növelése érdekében a vállalat úgy döntött, hogy egy UR5 kobot telepítésével automatizálja ultrahangos hegesztési és marási folyamatait.
A nagyméretű, ám részletgazdag SLA 3D modellek házon belüli gyártása már nem jelent akadályt az új Formlabs Form 3L nagyformátumú 3D nyomtatóval. Legyen az kisméretű elemek gyors sorozatgyártása vagy egy akár 33,5 x 20 x 30 cm méretű, magas minőségű modell 3D nyomtatása, a Formlabs régóta várt, legújabb nyomtatója nem hagy cserben senkit. A Form 3L nagyméretű SLA 3D nyomtató mostantól elérhető a FreeDee Kft. kínálatában mind teszt nyomatok készítésére, mind bérszolgáltatás keretén belül.
Együttműködő robotok vagy más néven kobotok további automatizálási lehetőségeket teremtenek a műanyag- és polimeriparban. Jellemzőjük, hogy szűkös termelési területen, emberek közvetlen közelében is képesek a munkavégzésre, továbbá a gyors végrehajtás és új feladatokhoz való átcsoportosítás, valamint intuitív programozás és kezelés. Támogatják a felszedés és beillesztés (pick and place), valamint a raklapozás folyamatait nagy és kis vállalatoknál egyaránt.