Nyolc vásárnapot követően 2019. október 23-án zárta kapuit Düsseldorfban a K 2019, a világ vezető műanyag- és gumiipari szakvására. A 63 országból érkezett 3.333 kiállító látványosan bizonyította, hogy a műanyagok változatlanul innovatívak, nélkülözhetetlenek és jövőbemutatóak.
A fröccsöntés vagy mechanikus megmunkálás révén létrejött műanyag alkatrészek jellemzően sorjásak. Az acp systems AG által kifejlesztett quattroClean technológia hatékony gyártásközi sorjátlanítási és tisztítási alternatívának bizonyult a kemény és törékeny műanyagok – például a PEEK poli(éter-éter-keton) és a PPS (polifenilén-szulfid) – esetében. A zsírtalanítás és a tisztítás egyetlen száraz folyamatban végezhető el.
Az optikai 3D mérések az alapanyagvizsgálattól a sorozatgyártásig hatékony támogatói a műanyagipari gyártási láncnak. A GOM szakmai napján ismert hazai műanyagipari gyártók és nemzetközi specialisták mutatták be, miként működik a technológia a gyakorlatban.
Az immár 17 éves történelemre visszatekintő Juniális párhuzamosan foglalkozik az adott év műanyag feldolgozási témakörének elméleti és gyakorlati oldalával. A június 20-án tartott rendezvényen a meghívott műanyagipari gyártócégek oldott hangulatban ismerkedhettek meg a német fröccsöntési óriáscég automatizálási és digitalizációs innovációival.
Csatlakozzon a FANUC-hoz és partnerkiállítóihoz az új székház első, kifejezetten a műanyagipar számára szervezett workshopjára és ismerje meg közelebbről az ipar legdinamikusabban fejlődő feldolgozási formáját az elektromos fröccsöntést.
25 KUKA robot dolgozik a Possehl Electronics három fröccsöntőgépén. A robotok járművek elektromos kormányműveihez való vezérműházak gyártásában segédkeznek.
25 KUKA robot dolgozik a Possehl Electronics három fröccsöntőgépén. A robotok járművek elektromos kormányműveihez való vezérműházak gyártásában segédkeznek. A Possehl Electronics Niefernben működő üzemében összesen 25 KUKA robot helyez stancolt munkadarabokat fröccsöntőgépekbe 0,1 milliméteres pontossággal – igen rövid ütemezési idők mellett. A robotok három gyártósoron, megbízhatóan és pontosan végzik munkájukat. A gyártási folyamat mindhárom gyártósoron hasonlóan zajlik. Elsőként egy KR 5 arc típusú KUKA robot leveszi a legfelső tálcát, és egy polcra helyezi. Majd egy KR 6 R900 típusú KUKA előkészítőrobot egy négy stancolószerszámmal ellátott kerek ütemasztalon lévő stancolóaljzatra helyezi a vezetőkeretet. Ezek leválasztják a járműdugasz-tüskéket a vezetőkeretről. Négy KUKA KR AGILUS sorozatú kisrobot egyenként hat járműdugaszt, öt érzékelő- és két akkumulátordugasz-tüskét vesz ki a stancolószerszámokból, majd helyezi azokat az átadószerkezetbe. A fröccsöntőgép felrakását egy a közepes teherbírás-tartományba tartozó KUKA robot végzi. Ez speciális megfogóival négyesével veszi ki az előkészített nyers munkadarabokat az átadóberendezésből, és behelyezi azokat a szerszámba. Ott készülnek a műszaki műanyagalkatrészek. Az elkészült vezérlőházat egy KUKA kisrobot hozza el az átadóállomásra.
Tisztelettel meghívjuk Önt és érdeklődő munkatársait az “S&T Mold & Plastics Academy” c. rendezvényünkre. A konferenciára elsősorban a műanyagiparban érintett ipari cégek, kutatóintézetek közép- és felsővezetőit, valamint a műszaki oktatási intézmények vezetőit és tanárait várjuk.
Az S&T Consulting Hungary Kft., a Moldex3D Golden Partnere nagy örömmel ad hírt arról, hogy a CoreTech System bemutatta a Moldex3D R17-et, a fröccsöntéshez használt szimulációs megoldások következő generációját!
Május 30-án Budapestre érkezik a német méréstechnikai gyártó, a GOM évek óta sikeres szakmai rendezvénysorozata, amely idén az optikai 3D méréstechnika műanyagipari alkalmazására fókuszál. A világszerte több mint 40 országot érintő Plastics Knowledge Day szakmai, gyakorlatközpontú fórumot kínál a műanyagipari és méréstechnikai szakemberek számára
A Gebrüder Schwarz GmbH vezető vállalat a műanyag-fröccsöntés technológiájának terén. A cég a két régebben használt KUKA automatizálási megoldás mellé nemrégiben további 2 új hattengelyes robottal – KR Agilus és KR 16 – bővítette gyártási kapacitását ventilátorok gyártásához.
A Gebrüder Schwarz GmbH vezető vállalat a műanyag-fröccsöntés technológiájának terén. A cég a két régebben használt KUKA automatizálási megoldás mellé nemrégiben további 2 új hattengelyes robottal – KR Agilus és KR 16 – bővítette gyártási kapacitását ventilátorok gyártásához. Az összetett fröccsöntött műanyag komponensek gyártása nagyfokú precizitást, reprodukálhatóságot és pontos ütemidőt igényel, emellett szavatolni kell a megadott ciklusidőt és folyamatbiztonságot is.
A UNITED CAPS kupakokat gyártó nemzetközi vállalat bejelentette, hogy sikerrel zárult a magyarországi telephelyén megtartott rendezvény, amelyen a tízmilliárdodik kupak legyártását ünnepelték – ez egy DOUBLEFLOW volt, amely egy étolajokhoz készült innovatív termék. A vállalat története során most először gyártott 10 milliárd kupakot 12 hónap alatt.
A Csendes-óceán közepén, Hawaii és Kalifornia között jelen pillanatban hatalmas mennyiségben felhalmozódott műanyag lebeg a vízen. Az öt nyílt tengeri műanyag-felhalmozódási zóna közül a legnagyobb, a csendes-óceáni nagy szemétsziget (Great Pacific Garbage Patch) mérete a jelenlegi becslések szerint kétszerese Texas és háromszorosa Franciaország területének.
A környezetszennyezés napjainkban egyre nagyobb problémát jelent, de szerencsére a nagyobb vállalatok már igyekeznek kitüntetett figyelmet szentelni annak, hogy termékeik, illetve azok csomagolása környezetbarát legyen. Italok esetében ennek legjobb módja az alumínium dobozok használata, mely anyag számtalan előnnyel jár más csomagolással szemben.
A túlzott műanyaghasználat napjainkra globális méretű problémává nőtte ki magát, és egyre súlyosabb, illetve látványosabb környezeti károkat okoz. A jelenlegi helyzet már nemcsak a növényeket és az állatokat, hanem az emberi létet is súlyosan fenyegeti.
A Juniális egy immár 16 évre visszatekintő Arburg-hagyomány, amely párhuzamosan foglalkozik az adott év műanyag feldolgozási témakörének elméleti és gyakorlati oldalával. A június 20-án tartott rendezvényen az érdeklődők a koncepciók megismerése mellett a hatékony gyártáshoz vezető alkalmazásspecifikus gép- szerszám- és perifériakombinációkról is mélyreható ismereteket szerezhettek.
Az Arburg kiállítási standjának sztárjai az Allrounder 1120 H és az Allrounder 920 H gépek voltak új Gestica vezérlőrendszerrel, valamint az ipar 4.0 új gyakorlati példáival. A műanyag alkatrészek hatékony termelését tíz kiállított berendezés demonstrálta az additív technológiával előállított funkcionális PP alkatrészektől kezdve a többszörösen összetett komponensek gyártásán át a nagy szériás, akár óránként 7 700 IML hordó kibocsátású termelésig.
A Dell Inc. és a Lonely Whale iparágakon átívelő csoportot alakítanak a General Motors, a Trek Bicycle, a Herman Miller, az Interface, a Van de Sant, a Humanscale, a Bureo részvételével az óceáni műanyaghulladék nagyobb mértékű hasznosítására. Az ENSZ Környezetvédelmi Programjának támogatásával a Lonely Whale azért hívja életre ezt a csoportot, hogy kialakítsák az első olyan globális, bővíthető és folyamatosan működő beszállítói láncot, amely csökkenti az óceánba jutó műanyaghulladék mennyiségét.
Összeállt a bioműanyag-gyártásban úttörő startup és a világ vezető kozmetikai ipari vállalata. A CARBIOS és a L’ORÉAL 5 évre szóló partnerségének célja, hogy a CARBIOS által tervezett és fejlesztett biológiai újrahasznosítási technológiát a L’ORÉAL ipari méretekben is piacra vigye. Az új technológia segít abban, hogy a műanyagokat is fenntartható módon lehessen bekapcsolni a gazdasági körforgásba. A partnerséghez csatlakozhatnak más, a műanyagok bio-újrahasznosítási megoldásainak kifejlesztésében érdekelt ágazatok, szakmák is.
On 11. October 1952, 65 years ago to the day, Messe Düsseldorf opened the first K – the trade fair for the plastics and rubber industry that is still the leading event for this sector today. We are taking a look back at the year in which K began and invite you to accompany us as we return to what was both an eventful and momentous time.
Napjainkban a műanyagok már mindennapi életünk szerves részét képezik, és nehéz belegondolni, hogy az iparág csak mintegy 150 évvel ezelőtt kezdte el bontogatni szárnyait. Az iparág legújabb fejlesztései közé tartozó elektromos fröccsöntő gépek 30 év alatt alapjaiban változtatták meg a piacot.
A fröccsöntőgépek és a hozzájuk tartozó folyamatok automatizálása egyre nagyobb sebességet, rugalmasságot és pontosságot ír elő a kapcsolatok és az integráció tekintetében. Az igényekre reagálva a Stäubli a műanyagipar elvárásainak megfelelő termékportfóliót állított össze, amely intelligens automatizálási megoldást jelent a gépgyártók, az integrátorok és a felhasználók számára.
Új, önbeállító és hézagmentes beömlőnyílás-megfogókat fejlesztett ki a FIPA GmbH. A 2016-os sorozatot széles pofanyílás, nagy záróerő, egyszeres működés, valamint könnyű össze- és szétszerelhetőség jellemzi.
A világ minden részéről beruházni érkezett szakemberek kitűnő vásári hangulatot teremtettek a Düsseldorfi Vásárközpontban.
A könnyűszerkezetes konstrukciók adják a 2016. október 19–26. között rendezendő K-Düsseldorf szakvásár egyik legfontosabb témakörét. A fókusz egyre inkább az üvegszálas műanyag kompozitokból készült anyagokra kerül.
Idén jelentősen növekedett a kereslet az újrafeldolgozott műanyagok iránt az olcsó és nagymennyiségű hulladéktömegnek, a szelektív hulladékgyűjtésnek, a korszerű leválogató- és feldolgozó üzemeknek, valamint a jelentős állami támogatásoknak köszönhetően. A részszegmens növekedésével az európai műanyagipar nemcsak versenyképességét őrizheti meg a fokozódó árversenyben, de új munkahelyeket is teremthet.
Mindössze tíz hónap alatt megduplázta kecskeméti gyártókapacitását a világ egyik vezető autóipari beszállítója, a Freudenberg Sealing Technologies. A négymillió eurós befektetéssel hatezer négyzetméteresre bővített gyáregységet, amelyben innovatív tömítéseket állítanak elő, pénteken adták át Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter jelenlétében. Ezzel sikeresen fejezték be 13 millió eurós, több évre szóló befektetési programjuk első részét.
13 az 5 200-ból. Nem hangzik túl soknak, mégis az utóbbi évek legjelentősebb magyar kiállítói részvételét ezzel a két számmal lehet a legszemléletesebben kifejezni. A világ legnagyobb ipari szakkiállításán a közösségi stand mellett önálló magyar kiállítók is részt vettek, és véleményüket, tapasztalataikat – a teljesség igénye nélkül – most a TechMonitor olvasói is megismerhetik.
Az Eckerle cégcsoport kiskőrösi telephelyének munkaerő fejlesztésével közel száz fővel bővítheti állományát a következő időszakban. A helyi gyártó és termelő cég egyedi célgépgyártással és azok kereskedelmével foglalkozik, képzett munkavállalóinak jelentős részét pedig duális szakképzési rendszeren keresztül biztosítja.
A K-Düsseldorf szakvásár 1952 óta mutatja be a műanyagok és a gumi világméretű sikerét. A szakvásár fennállásának hetedik évtizedében is szemléletesen bizonyítja a világ műanyagiparának rohamos növekedését és három évente vonultatja fel a technológiai fejlesztés élvonalát.
Ma már három kontinensen közel négyezer munkatársat foglalkoztat az Eckerle cégcsoport, amelynek története a német gazdasági csoda, a Wirtschaftswunder idején vette kezdetét. A németországi Bühlben 1968- ban egy családi vállalkozásként működő lakatosműhely az évek során folyamatosan fejlődő, multinacionális vállalattá nőtte ki magát.
Megkezdte bólyi gyáregységének átstrukturálását az Eckerle Magyarország. Megrendelés állományának folyamatos növekedése miatt nagyobb üzemegység kialakítását indította el a cégcsoport. Az ipari beszállító hatvan fröccsöntő gépet állít üzembe a hazai beruházással, mellyel várhatóan összesen 180 új munkahelyet teremt. A beruházás összértéke meghaladhatja a 1,2 millió eurót.
Kiváló hangulat, jelentős érdeklődés és nagy horderejű újítások – röviden így foglalható össze a Fakuma 2015 kiállításon aratott Arburg siker. A lossburgi székhelyű vállalat idén a termelés hatékonyságát és az ipar 4.0 koncepcióhoz kapcsolódó fejlesztéseket helyezte a középpontba.
Az Irán elleni embargó részleges feloldása miatt hamarosan akár hatalmas mennyiségű műanyag-alapanyag érkezhet Európába, hiszen a közel-keleti országban alacsony az adóterhelése a petrolkémiai nyersanyagoknak, és gyorsan bővülnek a gyártókapacitások, hívja fel a figyelmet a műanyagipari és acélipari termékek nagykereskedelmével foglalkozó Carboferr Zrt. A cég szerint az iráni gyártók tartós piacnyerése esetén az európai gyártási mennyiség valószínűsíthető csökkenésével megnőhet régiónk alapanyag-függősége és ezzel kiszolgáltatottsága is.
Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a VARINEX Zrt. éves műanyagipari rendezvényére, ahol bemutatásra kerülnek az iparág legjelentősebb fejlesztései és prototípus technológiái!
A világ legnagyobb műanyag- és gumiipari szakvására 2016-ban is az iparág kínálatának teljes skáláját vonultatja fel: a legújabb műszaki megoldásokat, az innovációkat, a jövőbe mutató fejlesztéseket.
A műanyag- és gumiipar vezető kiállítására januártól vált lehetővé a kiállítói regisztráció a nyomtatott kiállítói meghívók kiküldésével, és az online regisztrációs űrlap elérhetővé tételével. Az előző, 2013 októberében tartott rendezvényen 3 220 kiállító mutatta be innovációit 218 000 szakmai látogató számára.
Fejlesztette gépparkját 364 millió forintos beruházás keretében a műanyag csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó mórahalmi Hok-Plastic Kft. - jelentette be az ügyvezető április 20-án, vasárnap.
A Messe Düsseldorf és a Messe Düsseldorf Moszkva szervezésében megrendezett 17. interplastica kiállításnak ismét a moszkvai Krasnya Presnya kiállítási központ adott otthont. 28 országból érkezett összesen 687 kiállító nettó 13 500 négyzetméter kiállítási területen mutatta be termékeit és szolgáltatásait.
Folytatódik a Continental váci telephelyén tavaly elindított műanyag kompetencia központ kialakítása: a beruházás során olyan technológiákat telepít a cég az üzembe, amelyek egy része a nemzetközi piacon is újdonságnak számít - közölte a cég.
Októberben ismét megnyitja kapuit a látogatók előtt a világ legnagyobb műanyag- és gumiipari vására. Petra Cullmann asszonyt, a Düsseldorfi Vásártársaság K 2013-ért felelős projektigazgatóját a legújabb trendekről kérdeztük, és arról, hogy az érintett ágazatok hogyan tudnak profitálni a válság övezte kihívásokból.
Az eddiginél környezetbarátabb technológiával gyárt padlót győri és tatabányai üzemében a Graboblast Zrt.
Százmillió forintot fordított komplex technológiai fejlesztésre a műanyagipari gyártással és PVC-feldolgozással foglalkozó kazincbarcikai Ongropack Kft., elsősorban a megszerzett piaci pozíció megtartása és erősítése miatt.
Az innovációk védelme és támogatása érdekében a felsőoktatási intézmények, illetve a vállalatok közötti együttműködés az ipar szinte minden szegmensében jelentős mértékben hozzájárul a versenyképesség növeléséhez. A K 2013, a világ legjelentősebb műanyag- és gumiipari szakkiállítása alkalmával induló új Science Campus szakmai fórum ezt a pozitív hatást hivatott erősíteni.
Hogyan gyorsíthatja fel tervezési és gyártási folyamatait a teljes termék életciklus során? Erre kaphat választ valós ipari példák révén a VARINEX Zrt. Műanyagipari Szimpózium rendezvényén.
Az első benyomás sokat számít – ez a mondás nem csak emberekre vagy helyekre igaz, hanem a termékekre is érvényes. Kiváltképpen akkor, ha a megjelenéssel és a funkcionalitással szemben egyformán magas elvárásokat támasztanak. Különösképpen a műanyag-feldolgozás területén jelentős igény mutatkozik az iránt, hogy a minőség javítása révén a piaci szereplők versenytársaikkal szemben előnyös pozíciót vívjanak ki maguknak. Hiszen lényegében a részleteken múlik a különbség.
Tovább növelte árbevételét az első félévben a Graboplast Zrt. – jelentette be a társaság.
Növelte gyártókapacitását az Electroplast Békéscsabán hazai és uniós támogatás segítségével, a 815 milliós beruházás után a foglalkoztatottak száma tovább bővült, jelenleg 29-en dolgoznak a gyárban.
A VARINEX Zrt. szeptember 27-én Budapesten rendezi éves műanyagipari szimpóziumát, amelyen az iparág legjelentősebb fejlesztői és prototípus technológiáit ismerhetik meg az érdeklődők.
Az ország egyik legnagyobb, újrahasznosított műanyag tárgyakat gyártó cége, a tatabányai Mikrolin Kft. üzemét olyan gépsorral bővítette, amely samponos és mosószeres flakonokból műanyag granulátumot állít elő.
Korrózióvédelem és tömítettség - ecsetvonásról ecsetvonásra
Alkatrészek gyártása KUKA robotokhoz, KUKA robotokkal
KUKA LBR iiwa: új kollégák a Ford kölni gyárában
Automatizálási megoldás a KUKA-tól folyékony vas betöltéséhez
A KUKA kisrobotok a legszűkebb helyen is hegesztenek
Automatizált, pontos és gyors: Pick-and-Place KUKA robotokkal
Flexibilis raklapozó az élelmiszeriparban
KUKA robotok növelik a hatékonyságot a műanyag fröccsöntésben