A Continental Urban Taraxagum kerékpár-gumiabroncsa két szempontból is meggyőzőnek bizonyult: a pitypangból származó gumiból készült abroncs megnyerte a rangos Red Dot Design díjat és nemrég a Focus E-Bike magazin által átadott E-Bike Design & Innovation díjat is bezsebelte a „Fenntartható és Zöld” kategóriában (focus.de, 2020. március 21.).
Márciustól kezdődően már megújuló energiaforrásokból fedezi villamos energia szükségletének 100 százalékát a tatabányai Bridgestone gyár. Az átállásnak köszönhetően a Bridgestone tovább csökkenti az európai CO2 kibocsátását. Ezek az erőfeszítések a cég „Így szolgálunk mi” elnevezésű kötelezettségvállalását szolgálják, amelynek az egyik fő pillére a környezetvédelem.
Az ipar éltető erejének számító gumi egyszerre egyedülálló, rugalmas, sokoldalú és nélkülözhetetlen. Napjainkban gyakorlatilag semmilyen ipari rendszer nem működne a gumi alkatrészek nélkül, de a gumi alapanyagát szolgáltató kaucsukfa csak a meghatározott éghajlatú és páratartalmú övezetekben él meg. Az északi féltekén is terjeszthető gyermekláncfűből kinyerhető alapanyag azonban egyenrangú helyettesítője a kaucsukfa nedvének.
A vulkáni homok, a rizspelyvából kinyert szilícium-dioxid és a szénszál után a Goodyear most szójaolaj felhasználásával készített abroncsot. Az új abroncs nem csak „zöld”, de az innovációnak köszönhetően a gumik teljesítménye száraz, nedves és téli időjárási viszonyok között is növelhető.
A világon elsőként gyermekláncfűből nyert természetes gumiból készített kerékpárabroncsot az Apollo Vredestein. A prototípust a napokban megrendezett kerékpáros seregszemlén, az Eurobike-on mutatták be, a németországi Friedrichshafenben. A Vredestein Fortezza Flower Power névre hallgató kerékpárabroncs az Európai Unió által támogatott DRIVE4EU kutatási program keretében, a hollandiai Wageningen Egyetem és Kutatóközponttal közösen készült el.
Ma hivatalosan is megnyitotta az Apollo Tyres hatodik üzemét a heves megyei Gyöngyöshalászon, amely a vállalat második gyára Európában. Az eseményen részt vett Orbán Viktor miniszterelnök, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Rahul Chhabra, az Indiai Köztársaság magyarországi nagykövete, Onkar S Kanwar, az Apollo elnöke, valamint Neeraj Kanwar, az Apollo alelnöke és ügyvezető igazgatója. Az avatási ünnepségen úgyszintén jelent volt a vállalat igazgatótanácsa és vezetősége is.
Jelentősen növekszik a gumiabroncsok ára a következő hetekben. Iparági információk szerint a gyártáshoz szükséges nyersanyagok áremelkedése miatt a gyártók átlagosan 4-9 százalékkal drágábban adják majd termékeiket. A gumiabroncs nagykereskedelem piacvezető vállalata, az Abroncs Kereskedőház szerint a készletek kimerülésével a többletköltség 4-6 héten belül a fogyasztói árakban is megjelenik.
Az Apollo Tyres április elején kötött ösztöndíjszerződést azokkal a középiskolásokkal, akik most, a tanév lezárultát követően, július 1-jén megkezdik az elméleti képzést Gyöngyösön. Ősszel pedig 10 hetes szakmai gyakorlaton vehetnek részt, méghozzá Indiában és Hollandiában, az Apollo Tyres ottani gyáraiban.
Magyarországon és a KKE-régióban működő prémium autógyártók gyári beszállítójává kíván válni a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft., amely 2020-ra több mint duplájára emeli gyártókapacitását a 2013-ban megkezdett, 276 millió euró értékű beruházás révén. Az Európában egyedülálló, teljesen automatizált BIRD-technológiának és a gyártókapacitás bővülésének köszönhetően a tatabányai gyár a Bridgestone meghatározó, a legfejlettebb technológiával rendelkező európai üzemévé léphet elő.
Európa-szerte a Goodyear lett a MAN kizárólagos abroncsbeszállító partnere a MAN ProfiDrive® járművezető-képzési kezdeményezése kapcsán.
A Goodyear Tire & Rubber Company beszállítói megállapodást kötött a kínai Yihai élelmiszer- és olajipari vállalattal a rizsháncs hamujából nyert szilika szállítására. A Goodyear idén kezdi meg az így beszerzett szilika felhasználását a gumiabroncsaiban, amelyek gyártása a kínai Pulandianban található gyárban kezdődik és értékesítése is Kínába történik.
A Mol és a Japan Synthetic Rubber (JSR) várhatóan 2017-től termelő tiszaújvárosi szintetikusgumi-gyárával tovább erősödhet a magyarországi gumiabroncsgyártás Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára szerint.
A gumigyár útja ötven esztendő alatt a piros pöttyös labdák készítésétől a csúcsminőségű személyautó-abroncsok gyártásáig vezetett. A Michelin a nyíregyházi üzem fejlesztésére három év alatt 50 millió eurót fordított.